TÜM DUYURULAR

Kozmetik Onarım Hizmeti.


Otomobilinizde oluşan küçük hasarları gidermek için Borusan Oto’larda yepyeni bir hizmet başladı: Kozmetik Onarım. Kaportadaki boya gerektirmeyen göçük düzeltmelerinizi, plastik parça lokal boyama işlemlerinizi ve jant onarımlarınızı şimdi Borusan Oto güvencesi ve uzmanlığıyla, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Boya gerektirmeyen kaporta göçük düzeltme işlemi

Dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen ve boyası zarar görmemiş 5 cm çapına kadar kaporta göçükleri ve boyası zarar görmemiş çapı 5 cm’yi aşan ama teknik olarak onarılabilen kaporta göçükleri özel el aletleri boyaya zarar vermeden düzeltilebilmektedir.

Boya gerektirmeyen kaporta göçük düzeltme işlemi, kaporta onarımı ve boyama yapılmadan gerçekleştiğinden dolayı onarımın kalitesi göçüğün bulunduğu konum ve boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Düzeltme işleminden tatminkâr bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki alanın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış sac veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde bu teknik kullanılmamaktadır. Araç kaportasında ulaşılamayan veya arkası kapalı olan; kapı direkleri gibi bölgelerdeki göçükler bu hizmetin kapsamına girmemektedir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 mertebesindedir. 5 cm çapında bir göçüğün düzeltme süresi, bulunduğu konuma ve şekline bağlı olarak değişebilmektedir. Kaliteli bir onarım için, bir parça üzerinde yalnızca üç göçük düzeltme işlemi yapılabilmektedir.

Avantajları
Klasik yöntemlere göre çok daha düşük maliyetli ve kısa süren bir onarımdır.
Parça değişimi veya boya malzemesi gerektirmez.
Çevreyi korur. Kimyasal atık oluşmasını engeller.
Otomobilin değer kaybı minimize edilir.
Hizmet bedeli
BMW ve MINI otomobiller için: 310 TL + KDV
Land Rover araçlar için: 410 TL + KDV

Plastik parça lokal boya işlemi

Otomobillerin boyasındaki çizikler bütünlüğü bozar ve son derece çirkin görünebilirler. Modern çizik onarım teknikleri ile boyalı plastik parçalarda 30 cm uzunluğuna kadar oluşan çizikler kısa bir sürede lokal uygulama ile yüksek kalitede onarılabilmektedir. Uygulama boyanın cinsine, rengine, hasarın yerine ve büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Renk uyumu riskli olan bölgelerde ve renklerde (metalik ve sedef boya cinslerinde) uzmanlarımızın yorumuna bağlı olarak parçanın tamamının boyanması ve/veya verniklenmesi tercih edilebilir.

Plastik parça lokal boya işlemi sadece boyalı plastik parçalarda yapılabilmektedir. Kaliteli bir onarım için bir parça üzerinde yalnızca iki lokal boya işlemi yapılabilmektedir.

Avantajları
Bütün kaporta parçasının boyanması yerine sadece çiziğin bulunduğu lokasyon boyandığı için otomobildeki değer kaybı minimize edilir,
Pratik, düşük maliyetli ve kısa süreli bu işlemdir.
Hizmet bedeli
BMW ve MINI otomobiller için: 410 TL + KDV
Land Rover araçlar için: 515 TL + KDV

Jant onarımı

Jant Onarımı kapsamında, jant merkezinden maksimum 5 cm uzaklıktaki ve 1 mm derinliğe kadar olan hasarlar için jantın dış yüzeyi özel boya tekniği ile boyanarak yenilenirler. Güvenlik nedeniyle jantın biçimini bozacak ve jantı güçsüzleştirecek işlemlerin yaptırılması tavsiye edilmemektedir.

Hizmet bedeli
BMW ve MINI otomobiller için: 310 TL + KDV 
Land Rover araçlar için: 360 TL + KDV

Plastik Parça Onarım İşlemleri

Plastik parçalar üzerindeki onarıma elverişli bölgelerde oluşan 10 cm’ye kadar büyüklükteki yırtıkların, 3 cm’ye kadar kopukların modern onarım teknikleri ile onarılması ve 10 cm’ye kadar çaptaki deformasyonların modern aletler ile düzeltilmesi işlemi yapılabilmektedir.

Avantajları
Plastik parçanın tamamen değiştirilmesi yerine hasarlı bölgenin onarılması sayesinde otomobildeki değer kaybını minimize eder.
Parça değişimi yapılmadığı için düşük maliyetli bir işlemdir.
Plastik Parça Yırtık Onarımı (5 cm'e kadar yırtık)
BMW ve MINI otomobiller için: 360 TL + KDV
Land Rover araçlar için: 460 TL + KDV
Plastik Parça Yırtık Onarımı (10 cm'e kadar yırtık)
BMW ve MINI otomobiller için: 460 TL + KDV
Land Rover araçlar için: 615 TL + KDV
Plastik Parça Düzeltme (10 cm'e kadar)
BMW ve MINI otomobiller için: 360 TL + KDV
Land Rover araçlar için: 460 TL + KDV