Bilgi Güvenliği Politikamız

Borusan Otomotiv Grubu olarak, bilginin gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik ilkelerine bağlı kalarak hem kendimizin hem de paydaşlarımızın bilgilerinin korunmasını ve kurumsal faaliyetlerimizin güvenliğinin sağlanmasını üstleniyoruz. Bu, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın bilgilerinin güvende olacağının temin edilmesine yardımcı olmak adına çok önemlidir.

Bu amaçla, Borusan Otomotiv Grubu olarak bilgi güvenliği konusunda yasalara, standartlara ve kurumsal politika ve prosedürlerimize uyuyoruz. ISO/IEC 27001 standardına uygun bir Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ni yürüterek bilgi güvenliği ile ilgili şartların yerine getirilmesini sağlıyoruz. Bu standart, bilgi güvenliği yönetim sistemine ait iyi uygulamaları içermektedir. Biz de bu uygulamaları göz önünde bulundurarak bilgi varlıklarımızı koruma altına alıyoruz.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ni tam olarak uygulamak ve sürekli geliştirmek için Borusan Otomotiv Grubu olarak kurum içi denetimler gerçekleştiriyor ve sonuçları Üst Yönetim ile paylaşıyoruz. Bilgi güvenliğini sağlamak ve geliştirmek için görevler ayrılığı ilkesine uygun olarak süreç içi kontrol mekanizmalarını oluşturuyor ve yürütüyoruz.

Bilgi varlıklarımızın saklanma, aktarılma, değiştirilme ve erişilme faaliyetlerini mevcut en iyi pratikleri esas alarak işletiyoruz. Böylece müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın bilgilerini koruyor ve güvende olduğundan emin oluyoruz.

Bilgi güvenliği konusunda çalışanlarımızı ve paydaşlarımızı bilinçlendiriyor, ilişkin politika ve prosedürlerimize erişimlerini sağlıyor ve bunlar için yeterli kaynak ve eğitim imkanlarını sunuyoruz. Bu sayede bilgi güvenliği farkındalığını artırıyor ve güvenlik ihlallerine karşı önlem alıyoruz.

Bilgi güvenliği açısından belirli standartları karşılayan paydaşlarımızla, tedarikçi ve iş ortağı olarak çalışıyoruz. Paydaşlarımızla, resmi kurum ve tüzel kişilerle bilgi güvenliği konusunda sürekli iletişim ve çalışma halinde olup, bilgi güvenliğinin tüm tedarik zincirimizde sağlanmasını garanti ediyoruz.

Bilgi güvenliği ihlallerini tespit etme ve raporlama işlemlerini yapabilmek ve ihlallere karşı en kısa zamanda müdahalede bulunabilmek için ihtiyaç duyulan kurumsal yapı, kaynak ve altyapıyı sağlıyor, bilgi güvenliği ihlallerinde gerekli yaptırımları uyguluyoruz."

Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar

Yakında Sizlerle

Hizmet verdiğimiz tüm markalarımızın butik ve aksesuar ürünlerini inceleyip satın alabileceğiniz Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar platformumuz çok yakında sizlerle!

Borusan Oto E-Bülteni

Borusan Oto’dan ve temsil ettiğimiz markalardan en son gelişmeleri, heyecan verici yenilikleri ve özel fırsatları paylaştığımız aylık Borusan Oto E-bülten’ini keyifle okumak için formu doldurarak üye olabilirsiniz.


Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.