Şimdi
Randevu Alın

Borusan Oto BMW Yetkili Servisi ile Sürüş Keyfinize Hız Kesmeden Devam Edin

Sürüş keyfinize hız kesmeden devam etmek için Borusan Oto BMW Yetkili Servisleri tarafından sunulan kapsamlı hizmetlerden destek alabilirsiniz. Borusan Oto Yetkili Servislerinde otomobilinizin her bir detayı, uzmanlar tarafından özenle incelenir. Profesyonel bakım ve onarım süreciyle BMW’nizin ilk günkü gibi kalması mümkün hâle gelir. Sürüş performansından ödün vermeyenlerin tercihi olan Borusan Oto BMW Yetkili Servisleri sayesinde ayrıcalıklı hizmetlere ulaşabilirsiniz. 

BMW Otomobilinizin Bakımı Neden Önemlidir?

Otomobillerde kilometreye ve geçen zamana bağlı olarak periyodik bakım ihtiyacı oluşur. Belirli aralıklarla yapılan bu kontrollerde yıpranan ve işlevini yerine getirmekte zorlanan parçalar değiştirilir. Borusan Oto BMW Yetkili Servisi, periyodik bakım süresini beklemeden otomobilinizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet almanızı mümkün kılar. Borusan Oto BMW Yetkili Servislerinde yapılan detaylı incelemelerde ileride daha büyük arızalara yol açabilecek küçük sorunlar dahi başarıyla tespit edilir.


Sıvıların ve aşınan parçaların kontrolü, gelişmiş arıza tespit programları aracılığıyla yapılır. Bu sayede sürüş sırasında güvenliğinizi tehlikeye atacak arızaları daha önce belirlemek ve gidermek mümkün olur. Ayrıca BMW markalı otomobillerin bakım zamanlarını aksatmayarak eskiyen parçalardan dolayı yakıt sarfiyatının artması ya da otomobilin ömrünün kısalması gibi durumları da önleyebilirsiniz. 

BMW Otomobilinizin Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

BMW markalı otomobilinizin bakımını ister periyodik takvime uyarak ister otomobilinizin ihtiyaçlarını gözeterek dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Genellikle bu bakımların düzenli olarak gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. Ancak otomobilinizde herhangi bir performans kaybı gözlemlemeniz durumunda ya da uzun yola çıkma planlarınızdan önce de Borusan Oto BMW Yetkili Servislerini ziyaret edebilirsiniz. 

BMW Yetkili Servisi Borusan Oto’nun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Deneyimli uzmanlarıyla profesyonel hizmet veren BMW Yetkili Servisi Borusan Oto, tam olarak otomobilinizin ihtiyaçlarına uygun kapsamlı çözümler sunar. Yenilikçi arıza tespiti programları ve yazılımları sayesinde BMW’nizin daima en iyi durumda olmasını sağlar. BMW yetkili servisinde sizi bekleyen bakım işlemlerinden bazılarını aşağıda görebilirsiniz. 


 • Motor yağı servisi

 • Ön fren servisi

 • Arka fren servisi

 • Fren hidroliği servisiSıralananların dışında bakım kapsamında genel kontroller de yapılır. Ayrıca Borusan Oto servis hizmeti kapsamında BMW ikaz ışıkları da incelenir. Güvenli ve konforlu sürüşü mümkün kılan bu uyarılar, otomobilin aksamlarında meydana gelen arızaları gösterir. Örneğin; hava yastığı ışığı uyarı verdiğinde bir arıza söz konusudur. Böyle bir durumda hiç vakit kaybetmeden Borusan Oto BMW Yetkili Servislerine giderek sorunun hızlıca giderilmesini sağlayabilirsiniz. 

Elektronik ve Mekanik Onarımlar

BMW’nizin çalıştırdığınız anda otomobilin elektronik sistemi devreye girer. Bu sistemin işlemesiyle klima, navigasyon, aydınlatma ve merkezi kilitleme gibi aksamlar sorunsuz şekilde çalışır. Borusan Oto BMW Yetkili Servisleri, otomobilinizin tamamına hâkim olduğu için ortaya çıkabilecek her türden arızaya kısa sürede çözüm getirir. Bu sayede kablolar, sigorta kutusu, akü ve alternatör gibi elektronik sistemin temel bileşenlerindeki arızalar kolayca giderilir. 


Borusan Oto BMW Yetkili Servisinde otomobilinizin mekanik bakımları ve onarımları da gerçekleştirilir. Otomobilin mekanik sistemi, motor bölümünden bağlantı elemanlarına kadar geniş bir kapsama sahiptir. Ayrıca süspansiyon ve fren balataları gibi aksamların onarımı da buna dâhildir. Özetle, mekanik onarım sürecinde motor ve akü gibi kaynaklardan elde ettiği enerjiyi harekete dönüştüren tüm parçalar yer alır. 


Otomobilin Etkileyici Görünümünü Koruyan Boya Onarımları

Borusan Oto BMW Yetkili Servislerinden satın alabileceğiniz onarım paketleri ile araç koruma paketleri ve seramik kaplama hizmetleriyle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Ayrıca Borusan Oto BMW Yetkili Servisi tarafından sunulan kozmetik hasar onarım işlemiyle kaportadaki küçük yıpranmaları boya işlemi gerekmeden kısa sürede giderme şansınız da bulunur. 

Performansı Destekleyen Motor Yağı ve Bakımı

Otomobilinizin motor ömrünü uzatmak ve performansını artırmak için bakımlarını düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Bu noktada motor yağının belirli bir kullanım ömrü olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu değişimin periyodik olarak gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. Ancak otomobilinizde buna yönelik bir ihtiyaç doğması durumunda söz konusu değişimi daha önce de yaptırabilirsiniz. Ayrıca otomobilinizin performansını desteklemek için motor aksamlarını da düzenli aralıklarla kontrol ettirmeniz yararınıza olur. 

Borusan Oto BMW Yetkili Servislerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Borusan Oto BMW Yetkili Servislerinde sizi, ayrıcalıklı ve profesyonel hizmetler bekler. Bu hizmetlerden faydalanmak istediğinizde Borusan Oto BMW Yetkili Servislerinden randevu tarihinizi dilediğiniz zaman kolaylıkla alabilirsiniz. Online Servis Randevu formunu doldurarak bakım işlemleri için kısa sürede içerisinde yerinizi ayırabilirsiniz. Borusan Oto BMW Yetkili  Servislerinin sağladığı diğer avantajlar şunlardır:


 • Zamana karşı yarışan profesyonel ekiplerimiz sayesinde otomobilinizin bakımları kısa sürede tamamlanır. 

 • Vale hizmetiyle otomobiliniz dilediğiniz adresten alınır ve bakımın ardından size teslim edilir. 

 • Bakım sürecinde günlük hayatınızın aksamaması için size ikame otomobil tahsis edilir. 

 • Yaz ve kış lastiklerinizi kullanmadığınız dönemlerde lastik depolarında saklanır, değiştirmek istediğinizde randevu tarihinden önce hazırlanır. 


Borusan Oto BMW Yetkili Servislerinde, otomobilin bakımları ve parça değişimleri orijinal BMW yedek parçalarıyla gerçekleştirilir. Orjinal BMW yedek parçaları ile uzun ömürlü kullanım avantajı sunar. Ayrıca Borusan Oto BMW Yetkili Servisleri, sürüş deneyimini bir adım öteye taşımak ve daha uzun süreli yüksek performans sağlamak için orijinal BMW motor yağı tercih eder. 

Profesyonel Servis Hizmetleri Borusan Oto’da.

Otomobilinizin bakım ve onarım süreçlerinde güvenilir çözümler arıyorsanız Borusan Oto BMW Yetkili Servislerinden faydalanabilirsiniz. Yetkili servis, profesyonel eğitimlerden geçen ve tüm BMW modellerine hâkim olan çalışanlarıyla hizmet verir. 

BMW Service Inclusive

BMW Service Inclusive sistemi, BMW’nizin aldığı hizmetleri bir adım öteye taşır. Size uygun bir BMW Service Inclusive paketi sayesinde, bakım maliyetleri konusunda endişelenmek tarihe karışıyor. Önceden satın alınan paket kapsamında, BMW’nizin ilgili süre / kilometre sınırları içerisindeki bakımı dünyanın dört bir yanında bu sisteme tabi olan BMW Yetkili Servisleri tarafından yapılır. Böylelikle BMW’niz BMW Yetkili Servisinin ve Orijinal BMW Parçalarının mükemmel kalitesinden hiçbir zaman mahrum kalmaz.

Ayrıntılı Bilgi.

BMW JOY Card

JOY Card ile birlikteyiz.

Borusan Otomotiv Yetkili Servislerimizde, üstün ve titiz satış sonrası hizmetlerimizi ve güvene dayalı iş birliğimizi JOY card ile pekiştiriyoruz. JOY Card başvurusu yaparak servis devamlılık programımıza otomobilinizi üye yapabilirsiniz. JOY Card, 2 yaşını doldurmuş* BMW otomobillerine servis hizmetleri sonrası ödemelerinde; otomobil yaşına göre değişen oranlarda anında servis devamlılık indirimi sağlıyor. JOY Card ile ilgili tüm detaylara menülerden ulaşabilir veya bizimle temasa geçebilirsiniz.

Otomobilinizi kullanılmış olarak aldıysanız JOY Card başvurusu yapabilmeniz için Yetkili Servislerimize başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

*JOY Card avantajlarından yararlanabilmeniz için otomobilinizin tescil tarihinden JOY Card başvuru tarihinize kadar geçen sürenin 2 yılı geçmesi gereklidir.

CBS

Motor Yağı Servisi
Normal Durum
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
 • Motor yağı ve yağ filtresi değişimi
 • El freni fonksiyon kontrolü
 • Hava filtresi ve yakıt filtresinin düzenli aralıklarla değişimi (değişim sıklığı modele göre farklılık göstermektedir.)
 • Mikro filtre (klima polen filtresi) kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Tüm ikaz uyarılarının kontrolü
 • Servis uyarı göstergelerinin sıfırlanması
 • Düzenli yağ değişimi, motor parçalarınızın ömrünü uzatırken, filtrelerin değişimi ise yakıt tasarrufu sağlayacaktır.

Ön Fren Servisi
Normal Durum
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
 • Fren balataları ve ikaz kablolarının kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Fren disklerinin yüzey ve kalınlık kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Servis uyarı göstergelerinin sıfırlanması
 • Frenlerin düzenli bakımı, yüksek performans ve güvenliğin sürekliliği için büyük önem taşımaktadır.

Arka Fren Servisi
Normal Durum
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
 • Fren balataları ve ikaz kablolarının kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Fren disklerinin yüzey ve kalınlık kontrolü, gerekli ise değişimi
 • Servis uyarı göstergelerinin sıfırlanması
 • Frenlerin düzenli bakımı, yüksek performans ve güvenliğin sürekliliği için büyük önem taşımaktadır.

Fren Hidroliği Servisi
Normal Durum
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
 • Fren hidrolik yağının değişimi
 • Servis göstergesinin, atölye yönetmeliğine göre sıfırlanması
 • Fren hidrolik yağının düzenli değişimi, ABS sistemindeki parçaların aşınmasını önleyerek, fren performansının en yüksek seviyede kalmasını sağlar.

Araç Kontrol Servisi
Normal Durum
Servis Gerekli
Servis Geçmiş
 • Lastikler, yürüyen aksam ve amortisörler
 • Elektrik, aydınlatma sistemi, akü ve farlar
 • Fren sistemi ve tüm bağlantıları
 • Emniyet kemerleri ve mekanizmaları
 • Soğutma sıvısı seviye ve yoğunluğu
 • Direksiyon sistemi parçaları ve yağ haznesi
 • Dış yüzeyde olası korozyon ve hasarlar
 • Aracın yukarıdaki maddeleri kapsayan genel kontrollerinin yapılması.

Araç Muayenesi
Normal Durum
Servis Gerekli
Servis Geçmiş

  Periyodik araç muayenesi kapsamında gerekli bakım ve kontrollerin yapılması.

Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü
Normal Durum
Servis Gerekli
Servis Geçmiş

  Periyodik olarak egzoz gazı emisyon ölçümünün yapılması.

Arıza İkazları

Hava Yastığı Uyarısı.

Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Hava Yastığı Arızası.

Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Emniyet Kemeri İkazı.

Emniyet Kemerinizi Takınız.

Emniyet Kemeri İkazı.

Emniyet Kemerinizi Takınız.

Yanmayan Ampul Uyarısı

Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Akü Seviyesi Çok Düşük.

Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Akü Şarj Boş.

Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Soğutma Sıvısı Seviyesi Çok Düşük.

Soğutma Sıvısı İlave Ediniz veya Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Şanzıman Arızası.

Dikkatli Sürünüz ve En Kısa Sürede Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Şanzıman Arızası.

Motoru Dikkatli Durdurunuz ve En Kısa Sürede Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Park Sensörü Arızası.

Dikkatli Sürünüz ve En Kısa Sürede Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Silecek Sıvısı Seviyesi Çok Düşük.

Silecek Sıvısı İlave Ediniz.

Motor Yağ Basıncı Hatası.

Motoru Dikkatli Durdurunuz ve en kısa sürede Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Motor Problemi.

Dikkatli Sürünüz ve En Kısa Sürede Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Motor Arızası.

Motoru Dikkatli Durdurunuz ve En Kısa Sürede Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Isıtma Bujisi Arızası.

Dikkatli Sürünüz ve En Kısa Sürede Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Lastik İkazı Devre Dışı.

Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Lastik İkazı.

Lastik Basınçlarınızı Kontrol Ediniz.

Aktif Direksiyon Devre Dışı.

Dikkatli Sürünüz ve En Kısa Sürede Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Elektrikli Direksiyon Kilidi (ELV) Bloke.

Direksiyonu Çevirerek Direksiyon Kilidini Çözünüz.

Elektrikli Direksiyon Kilidi (ELV).

Motoru Dikkatli Durdurunuz ve En Kısa Sürede Yetkili Servisinizle İletişime Geçiniz.

Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar

Yakında Sizlerle

Hizmet verdiğimiz tüm markalarımızın butik ve aksesuar ürünlerini inceleyip satın alabileceğiniz Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar platformumuz çok yakında sizlerle!

Borusan Oto E-Bülteni

Borusan Oto’dan ve temsil ettiğimiz markalardan en son gelişmeleri, heyecan verici yenilikleri ve özel fırsatları paylaştığımız aylık Borusan Oto E-bülten’ini keyifle okumak için formu doldurarak üye olabilirsiniz.


Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.