OTOMOBİLLERİMİZİN İÇİNİ NEDEN DEZENFEKTE ETMELİYİZ?

Gün boyunca farklı yüzeylere oturduğunuz kıyafetlerinizle sürücü koltuğuna geçtiniz. Eve götürünce her tarafını sileceğiniz alışveriş torbalarınızı, çanta ve eşyalarınızı yan koltuğa ya da otomobil içi yüzeylere koydunuz. Camı açıp otopark ücretini ödediniz ve direksiyonu tutmaya devam ettiniz. Tüm bunları düşününce, hijyen ve dezenfeksiyon ne kadar gündeminizde olursa olsun, gün içinde bu kadar vakit geçirdiğiniz otomobilinizin sandığınız kadar temiz olmayabileceğini söylemek mümkün.

Hijyen, temizlik ve dezenfeksiyonun, sağlığımız için ne kadar önemli, hatta hayati olabileceğini son iki yılda açık ve net bir şekilde gördük. Haftalık temizlik rutinlerimiz günlük rutinlere, günlük temizlik alışkanlıklarımız saatlik dürtülere dönüştü. Peki bu rutin ve alışkanlıkları, her hafta ya da her gün saatlerinizi geçirdiğiniz otomobilinize ne kadar uygulayabiliyorsunuz? Normal şartlarda ayda bir ya da iki kez otomobilinizin içini ve dışını temizlemeniz ya da temizletmeniz tavsiye edilirken, söz konusu hastalık tehditleri olduğunda sadece temizlik yetmeyecektir. En güvenli ve en sağlıklı koşulların sağlanması, patojen mikroorganizmaların oluşturduğu hastalık tehditlerine karşı önlem alınması için otomobillerin içini dezenfekte ettirmeniz tavsiye ediliyor. Başta kapı kolları ve direksiyon simidi olmak üzere otomobilinizin iç yüzeylerindeki, koltuklarındaki ve döşemelerindeki milyonlarca bakteri ve virüsü hesaba katmak, bilhassa pandemi döneminde daha hijyenik ve sağlıklı koşullarda yaşamanız için büyük önem taşıyor.

Otomobil içi dezenfeksiyonu için evde kullandığınız temizlik malzemelerini ve dezenfektanları kullanmanınsa doğru bir seçim olmayabileceğini hatırlatalım. Çamaşır suyu gibi bileşenler içeren temizlik malzemeleri, döşemelere ve yüzeylere kalıcı hasarlar verebiliyor. Bu nedenle de otomobil içi dezenfeksiyonu için profesyonel yardım almak en iyi çözüm oluyor.

YÜKSEK PERFORMANS, YÜKSEK HİJYEN.

Borusan Oto şubeleri, zamanımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz otomobillerimizin sterilizasyonu için Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ürünler Yönetmenliği'ne uygun Yüksek Nano Gümüş İyon Dezenfeksiyonu ve Ozon Dezenfeksiyonu uygulamalarını kullanıyor. Geleneksel temizlik yöntemlerinden çok daha etkili olan bu uygulamalar, otomobillerinizin içini maksimum hijyen koşullarıyla buluşturuyor.

Kullanılan uygulamalardan Ozon Dezenfeksiyonu, otomobillerin içlerini detaylı bir şekilde temizlemek için uzun süredir kullanılan ozon bileşenini, otomobilin iç temizliği sırasında klimaya takılan bir modülle sağlıyor. İçeride sağlanan ozon sirkülasyonu, hem dezenfeksiyon işlemini gerçekleştiriyor hem de kötü kokuların giderilmesine yardımcı oluyor. Bu işlem yaklaşık yarım saat sürüyor.

Bir diğer dezenfeksiyon uygulaması olan Nano Gümüş İyon Teknolojisi ise ULV sisleme yöntemini kullanıyor. Kapı ve camlar kapatıldıktan sonra otomobilin tüm iç yüzeylerine uygulanan bu yöntemde, sis buharının çökmesi için yaklaşık 5 dakika bekleniyor, klima çalıştırılarak birkaç dakika daha bekleniyor ve herhangi bir silme, sıvama ya da temizleme işlemine gerek kalmıyor. Anti-mikrobiyal etkili, yani virüslere karşı da etki gösteren, uzun süre etkili ve kokusuz Nano Gümüş İyon Teknolojisi yöntemi, klima mikrobu olarak bilinen Lejyoner mikrobunun filtre üzerinde çoğalmasını da engelliyor.

Siz de linkteki formu doldurarak hijyenle randevunuzu bir an önce oluşturabilir, yüksek performanslı otomobilinizi ve kusursuz sürüş deneyiminizi yüksek hijyenle pekiştirebilirsiniz.

Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar

Yakında Sizlerle

Hizmet verdiğimiz tüm markalarımızın butik ve aksesuar ürünlerini inceleyip satın alabileceğiniz Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar platformumuz çok yakında sizlerle!

Borusan Oto E-Bülteni

Borusan Oto’dan ve temsil ettiğimiz markalardan en son gelişmeleri, heyecan verici yenilikleri ve özel fırsatları paylaştığımız aylık Borusan Oto E-bülten’ini keyifle okumak için formu doldurarak üye olabilirsiniz.


Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.