İklim krizi artık gelecekte başımıza gelmesinden korktuğumuz bir ihtimal değil; şu an etkilenmeye başladığımız bir gerçeklik. Neyse ki bu konuda farkındalığımız her geçen gün daha çok artıyor. İklim krizi ile mücadelenin onlarca yolu var, bunlardan en önemlilerinden biri de yeşil ve toprağa sahip çıkmak. Peki bu konuda biz neler yapıyoruz? Bugün size Borusan Oto olarak daha sürdürülebilir bir gelecek için TEMA Vakfı aracılığıyla yaptığımız çalışmalarımızdan bahsedeceğiz.

Toprağın, ekosistemin en önemli parçası olduğu şüphesiz bir gerçek. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizin birçok yerinde çıkan yangınlarla birlikte, yüz binlerce hektar orman ve yüz binlerce canlıyı kaybettik. Bu felaketler yalnızca Türkiye'de değil, dünyanın dört bir yanında yaşanan orman yangınlarıyla birlikte giderek büyüdü. Şimdi kaybettiklerimizi yerine koymak ve sürdürülebilir bir yaşama katkıda bulunmak için, Borusan Oto olarak topraklarımızı tehdit eden erozyon ve çölleşme tehlikesiyle mücadele eden TEMA Vakfı'yla yeni bir projeye imza atıyoruz. Satılan her otomobile karşılık Sivas Karşıyaka sahasında oluşturulacak Borusan Oto Hatıra Ormanı'na bir fidan bağışlıyoruz.

Sürdürülebilir Bir Gelecek: Borusan Oto’yla Doğaya Yolculuk

Borusan Oto Hatıra Ormanı ile Geleceğe Bir Nefes.

Sürdürülebilir bir gelecek için tesislerimizdeki tehlikeli atıkları lisanslı şirketlerle birlikte imha ediyor, diğer atıkları ayrıştırarak geri dönüşüme kazandırıyoruz. Arıtma, su tasarruf ve yağmur suyu değerlendirme sistemleri gibi uygulamaları hayata geçirerek adımlarımızı doğal varlıkları korumak üzerine atıyoruz. Bu kapsamda aldığımız önlemleri ve yürüttüğümüz projeleri, sizlerle daha yakından paylaşabilmek için Borusan Oto İstinye şubemizde tesis turları düzenliyoruz. Toprağın ve ekosistemi oluşturan orman, su, biyolojik çeşitlilik gibi tüm doğal varlıkların korunması gerektiğinin bilincinde olarak, sürdürülebilirlik anlayışını benimseyerek yeni adımlar atıyoruz. Son yıllarda artış gösteren orman yangınlarını unutmuyor, bizlere nefes olan orman sahalarını tekrar yeşillendirmek için harekete geçiyoruz. Türkiye topraklarını korumak ve Sivas Karşıyaka sahasını yeşillendirmek için çıktığımız bu yolculukta, bizleri yalnız bırakmayacağınızı biliyoruz.

Sürdürülebilir Bir Gelecek: Borusan Oto’yla Doğaya Yolculuk

Karbon Ayak İzini Birlikte Azaltıyoruz!

Karbon ayak izi kavramını son yıllarda ne kadar çok duyduğunuzu fark ettiniz mi? Peki, bu kavramın anlamını gerçekten biliyor musunuz? Sera gazı miktarı açısından dünyanın her yerindeki insan faaliyetlerinin çevreye verdiği zararın ölçüsü olarak tanımlanan karbon ayak izi, küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin temel nedeni. Borusan Oto olarak karbon ayak izimizi minimuma indirmek için atıklarımızı azaltıyor, geri dönüştürülebilir malzemeler kullanıyor ve verdiğimiz hizmetlerde çevreye zarar vermeyen yöntemleri tercih ediyoruz. Markalarımızın sunduğu tamamen elektrikli otomobillerle, fosil yakıt kullanmadan ve karbondioksit emisyonunu çok aza indiren doğa dostu bir sürüş deneyimi vadediyoruz.

Siz de gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak ve bu topraklara sahip çıkmak için, size en yakın Borusan Oto şubesinden elektrikli otomobil modellerini inceleyebilir, TEMA Vakfı’yla birlikte yürüttüğümüz bu projeye katkıda bulunabilirsiniz.

Yaşam Kasım 14, 2022
Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar

Yakında Sizlerle

Hizmet verdiğimiz tüm markalarımızın butik ve aksesuar ürünlerini inceleyip satın alabileceğiniz Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar platformumuz çok yakında sizlerle!

Borusan Oto E-Bülteni

Borusan Oto’dan ve temsil ettiğimiz markalardan en son gelişmeleri, heyecan verici yenilikleri ve özel fırsatları paylaştığımız aylık Borusan Oto E-bülten’ini keyifle okumak için formu doldurarak üye olabilirsiniz.


Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.