Doğayla uyum içerisinde hareket etmekten gurur duyuyoruz. Her gün şubelerimizde sizlere hizmet verirken, çevreye ve geleceğimize de sahip çıkıyoruz.

BORUSAN OTO HATIRA ORMANI.

Tema İşbirliği

Bu seneyi bizim için çok önemli ve anlamlı kılan Borusan Oto Hatıra Ormanı, sizler sayesinde 2022 yılı ile beraber büyümeye ve genişlemeye başladı. Güzel coğrafyamızı, dünyamızı ve geleceğimizi yeşillendirmekten onur duyduğumuz ormanımızda sizin adınıza bağışladığımız fidanlar bize mutluluk veriyor.

TEMA Vakfı aracılığı ile yürüttüğümüz ağaçlandırma çalışması kapsamında yıl boyunca sattığımız her otomobile karşılık bir fidan bağışlamayı, bu sayede Sivas Karşıyaka sahasını yeşillendirmeyi hedefledik. Bu hedefimizde sizlerin katkısının çok büyük olacağına inanıyoruz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ.

Tema İşbirliği

Borusan Oto Hatıra Ormanı’nın bizim için anlamı çok büyük çünkü Borusan Oto ailesi olarak sürdürülebilirlik anlayışını benimseyerek attığımız her adımda, hepimizin geleceğini düşünerek ilerliyoruz. Daha sürdürülebilir ve temiz bir gelecek için belki de atılabilecek en önemli adımlardan biri ise ağaçlandırma projeleri. Bu doğrultuda Borusan Oto olarak en büyük motivasyonlarımızdan biri de yeşil alanları genişleterek, daha temiz, sağlıklı ve sürdürülebilir bir geleceğe sizlerin de yardımıyla katkı sağlamak.

Bugüne kadar yürüttüğümüz birçok projede de tıpkı Borusan Oto Hatıra Ormanı’nda olduğu gibi sürdürülebilirlik anlayışımızı benimsemeye özen gösterdik. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü unutmadık, sizlerle beraber Instagram sayfamızdan kutladık. Tesislerimizdeki elektrik ve otomasyon sistemleri sayesinde kompresör, klima santrali ve egzoz emiş gibi sistemlerinin yalnızca ihtiyaç olan zamanlarda kullanılmasını sağladık. Tesislerimizdeki kontamine atıklar, tinerler, atık lastikler gibi tüm tehlikeli atıkları lisanslı şirketlerle iş birliği içinde imha ettik. Dış hava ve iç mekan sıcaklıklarını otomasyon sistemleriyle sürekli takip edip, ısınma sistemlerini buna uygun şekilde gerektiğinde devreye aldık. Tüm atıkları cam, metal, plastik, akü, kağıt ve ahşap şeklinde ayrıştırarak toplayıp, geri dönüşüm sistemleriyle tekrar değerlendirilmesini sağladık. Yağmur suyu değerlendirme sistemleri, arıtma sistemleri, su tasarruf sistemleri ve su bazlı boya kullanımı gibi uygulamalar sayesinde Borusan Oto olarak her zaman sürdürülebilirliği ön planda tuttuk, tutmaya da devam ediyoruz. Siz de sürdürülebilirlik kapsamında aldığımız önlemleri ve yürüttüğümüz projeleri yakından incelemek isterseniz buradaki linkten Borusan Oto İstinye şubemizde sizler için düzenlediğimiz tesis turuna kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Borusan Oto web sitemizde sürdürülebilirliğe dair birçok yazı yazdık ve sizler için özenle hazırladığımız içerikleri paylaştığımız Keşif Yolu bloğumuzda paylaştık. Sürdürülebilir seyahat hakkında sizler için derlediğimiz ipuçlarını ve önerileri buradan inceleyebilirsiniz.

HEP BİRLİKTE KARBON AYAK İZİMİZİ AZALTALIM.

Tema İşbirliği

Dünyada her gün insanların çevreye zararlı çeşitli faaliyetleri sonucunda atmosfere saldığı ve son derece zararlı olan sera gazlarının miktarı artmakta. Atmosferde ısı tutumuna neden olarak yeryüzünü fazlaca ısıtan, küresel ısınma ve iklim değişimine neden olan sera gazı miktarının birim karbondioksit cinsinden karşılığı ise karbon ayak izini oluşturur.

Borusan Oto olarak tüm faaliyetlerimizi ve hizmetlerimizi çevreye zarar vermeden gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz. Karbon ayak izimizi minimuma indirmeye çabaladığımız bu dönemde, sürdürülebilirlik bakış açımızla ilerlettiğimiz eylemlerimiz sonuçlarıyla bizi mutlu ediyor. Hedefimiz, atıklarımızı azaltarak, geri dönüştürülebilir malzemeleri hayatımıza sokarak, hizmetlerimiz boyunca kullandığımız sistemlerde çevreye zarar vermeyen malzeme ve yöntemler seçerek karbon ayak izimizi azaltmak.

Borusan Oto olarak, sizlere sunduğumuz otomobillerimizle de sürdürülebilir bakış açımıza dikkat çekmek isteriz. Borusan Oto şubelerinde bulabileceğiniz tamamen elektrikli otomobiller, sizlere çok daha güvenli bir gelecek sunuyor. BMW markasına ait tamamen elektrikli otomobillerimiz, her geçen gün çok daha çeşitlenerek ve gelişerek Borusan Oto şubelerinde sizleri bekliyor. Tamamen elektrikli BMW modelleri, CO2 emisyonunun çok daha azaltıldığı bir sürüş deneyimi sunuyor. Geri dönüştürülebilir malzemelerle tasarlanan bu otomobiller karbon ayak izinin azalmasında büyük rol oynuyor ve sürdürülebilir bir geleceği destekliyor. Siz de fosil yakıt kullanmadan ve egzoz emisyonuna neden olmadan bir sürüş deneyimi yaşamak isterseniz size en yakın Borusan Oto şubesini ziyaret edip tamamen elektrikli modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Tamamen elektrikli otomobillere dair birbirinden yararlı ipuçlarına, önerilere, seyahat rotalarına ve daha birçok içeriğe Borusan Oto web sitemizde bulunan Elektrik Tutkusu köşemizden ulaşabilirsiniz.

Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar

Yakında Sizlerle

Hizmet verdiğimiz tüm markalarımızın butik ve aksesuar ürünlerini inceleyip satın alabileceğiniz Borusan Oto Online Butik ve Aksesuar platformumuz çok yakında sizlerle!

Borusan Oto E-Bülteni

Borusan Oto’dan ve temsil ettiğimiz markalardan en son gelişmeleri, heyecan verici yenilikleri ve özel fırsatları paylaştığımız aylık Borusan Oto E-bülten’ini keyifle okumak için formu doldurarak üye olabilirsiniz.


Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.